Yener Arıca: “Tek hedefimiz şampiyonluk”

Yener Arıca: “Tek hedefimiz şampiyonluk”

Adanaspor’umuzun yeni transferi Yener Arıca, büyük bir takıma geldiğinin farkında olduğunu ve Adanaspor’un bir futbolcusu olmaktan mutlu olduğunu söyledi.


Turuncu-Beyazlı takımımızla yeni sezon hazırlıklarına başlayan orta saha oyuncumuz Yener Arıca, Bolu kampını verimli bir şekilde geçirip Adanaspor’u Süper Lig’e taşımak istediklerini ifade etti.


Arıca,” Futbola Ajax altyapısında başladım. Burada 10 sene futbol oynadım. 18 yaşımda profesyonel oldum. Ajax’ın ikinci takımında ve A takımında sürekli idmanlara çıkıyordum. Burada çok güzel günler geçirdim.

 

Türkiye’ye geri döndüm. Burada Kayserispor ve Altınordu’da top koşturdum. Daha sonra Hollanda ekibi Almere Ctiy’e transfer oldum. Burada gerçekten önemli işlere imza attığımı düşünüyorum. Yurt dışında futbol oynamak bana gerçekten çok şey kattı. Tecrübe edindikten sonra futbol kariyerime Türkiye’de devam ettirmek istedim. Tek isteğim hedefi olan bir takımda oynamak istememdi. Adanaspor’un teklifini duyunca hiç düşünmeden kabul ettim. Şampiyonluğa en iyi aday olan bir takıma geldiğimi düşünüyorum. Takım arkadaşlarımla çok iyi bir uyum sağladım. Hepimizin ortak düşüncesi Adanaspor’un başarısı. Bütün futbolcu kardeşlerim ve ağabeylerim kendilerini kanıtlamış değerli futbolcular. Süper Lig’e çıkacak kalitede ve güçteyiz” dedi.

 

Resim Galerisi: